Straipsniai

Slaptas sekimas – balansavimas tarp pažeidimo ir leistinos veiklos

Kalbant apie sekimą (telefoninių pokalbių pasiklausymą, buvimo vietos nustatymą ir pan.) gyventojai paprastai būna pasiskirstę į dvi stovyklas: tuos, kurie mano, kad esame nuolat sekami ir tuos, kurie tiki, kad niekas jų neseka. O kaip yra iš tiesų?

Vaikams viskas gali būti „prieš akis“

Manote, kad tapatybės vagystės aukomis gali tapti tik suaugusieji ar garbaus amžiaus senjorai? Anaiptol. Tapatybės vagystės auka gali tapti bet kas: naujagimis, paauglys, pilnametis ar senjoras.

Narystė EBPO – bilietas link vaikų privatumo internete?

Lietuva jau seniai siekia tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) (toliau – EBPO) nare..

Biometriniai duomenys: patogu, bet ar saugu?

Dabar nieko nebestebina pirštų atspaudų naudojimas atrakinti kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Jau senokai Lietuvoje veido atvaizdas ir dviejų pirštų atspaudai įrašomi į pasą ir asmens tapatybės korteles.

Tapatybės vagysčių įvairovė

Tapatybės vagystės paprastai skirstomos į tam tikras rūšis. Nors akademinėje literatūroje nėra nusistovėjusio tapatybės vagysčių skirstymo į konkrečias rūšis, išskyrus, kai jos skirstomos pagal įvykdymo vietą, t. y. elektroninėje erdvėje (panaudojant šiuolaikines technologijas) ir neelektroninėje erdvėje (kasdieniniame gyvenime), tačiau saugumo specialistai ar akademikai šias veikas rūšiuoja pagal įvairius kriterijus.

Stebėjimas „per atstumą“ – madingas

Internetinėje erdvėje nuolat pateikiama daugybė informacijos apie įvairiausias grėsmes žmogaus privatumui. Vienaip ar kitaip jos gali būti susijusios ir su grėsmėmis nacionaliniam saugumui.

Kiek reali teisė būti pamirštam internete?

2014 m. gegužės 13 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau tekste – ESTT) byloje C131/12 Google prieš AEPD ir González pirmą kartą patvirtino asmens „teisę būti pamirštam“ internete ir nustatė jos sąlygas.

Medicinos tapatybės vagystės: kaip nesusirgti svetima liga?

Ar galite įsivaizduoti situaciją: vieną dieną sužinote, kad jau senokai sergate liga, apie kurią nesate girdėjęs. Manote, kad taip būna tik filmuose. Ne visai.

„Facebook“ skatina saugiau elgtis su savo paskyromis (2014 m.)

Greičiausiai ne vienas esame gavę elektroninį pašto pranešimą, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos „Facebook“ keičia naudojimo taisykles. Ką tai reiškia mums, „Facebook“ nariams?

Tapatybės vagystės vyksta tik JAV. Ar tikrai?

Ne kartą esame girdėję, kaip tuo pačiu metu žmogus gali apsipirkti keliose valstybėse vienu metu. Ar tai įmanoma? Pasirodo, taip.  Tik apsiperka ne jūs vienas, o trys žmonės iš karto. Jau seniai žinoma, kad tapatybės vagišiai, bent trumpam gavę kortelę, lengvai nuskaito nuo banko kortelės magnetinės juostelės duomenis, įskaitant PIN kodą. Pasitaiko, kad kortelės slaptažodžius apgaule išvilioja internetiniai nusikaltėliai. Siekdamos kovoti su šia problema šalys imasi įvairių iniciatyvų.